Haber

Depremzedeleri ısıtmak için güçlerini birleştirdiler: Varil sobaları yolda

Depremzedeleri ısıtmak için güçlerini birleştirdiler: Varil sobaları yolda

TEKİRDAĞ Tekirdağ’da öğretmenler ve sanayi esnafı tarafından akaryakıt varillerinden yapılan sobalar, depremzedeleri soğuktan korumak için bölgeye gönderilmeye başlandı.

Kahramanmaraş merkezli Gaziantep, Malatya, Diyarbakır, Kilis, Şanlıurfa, Adıyaman, Hatay, Osmaniye ve Adana olmak üzere toplam 10 ili etkileyen iki büyük depremin ardından ülkenin dört bir yanından bölgeye yardım gönderilmeye devam ediyor. Tekirdağ’dan gelen yardımın yanı sıra Süleymanpaşa ilçesindeki sanayi esnafı ve meslek lisesi öğretmenleri, depremzedelerin soğuktan korunmasını kolaylaştırmak için fikirlerini birleştirerek akaryakıt varillerini sobaya dönüştürmeye devam ediyor. İlk etabı tamamlanan sobalar sallama bölgesine gönderilmeye başlandı.

Tekirdağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Makine Öğretmeni Özcan Özgenç yaptığı açıklamada, “48 saatlik çalışmalarımızda 100 adet üretim bulduk. 17.00 – 00.00 saatleri arasında öğrenci yetiştirdiğimiz atölyemizde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Allah bizleri bir daha böyle afetlerle mukayese etmesin” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu