Haber

Netanyahu’nun oğlu: ABD protestoları finanse ediyor

İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu’nun oğlu Yair Netanyahu, ülkede tartışmalı yargı reformuna karşı devam eden protestoların ABD tarafından finanse edildiğini iddia etti.

İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu’nun oğlu Yair, ABD Dışişleri Bakanlığı’nın ülkedeki hükümet ve yargı reformuna karşı protestoları finanse ettiğini savunarak bir dizi tweet ve retweet paylaştı.

Yair Netanyahu, paylaştığı bir tweet’te İsrail’deki “hukuk devrimi”ne karşı protestoların arkasında Amerikalıların olduğunu belirtti.

İRAN’IN İSRAİL HÜKÜMETİ ÜZERİNDEKİ BASKILARI

Paylaşımda, bunun amacının Başbakan’a İranlılarla anlaşmaya varması için baskı yapmak olduğu kaydedildi.

Netanyahu Jr. şirketin paylaştığı tweet’te şu ifadelere yer verildi: “İsrail’deki protestoların arkasında ABD Dışişleri Bakanlığı var, amaçları Netanyahu’yu devirmek, görünüşe göre İranlılarla anlaşma yapmak. Shin Bet nerede? ?”

 

ABD’DEN İÇ MÜDAHALE

Öte yandan Arutz Sheva’ya konuşan üst düzey bir İsrailli yetkili, ABD Başkanı Joe Biden yönetiminin önceki yönetimlere kıyasla İsrail’in içişlerine fazla karışmadığını belirtti.

Resmi, “Yönetim eskisi kadar İsrail’in özel işlerine karışmıyor. İki kez Benjamin Netanyahu’yu devirmeye çalıştılar. Geçmişte bariz müdahaleler oldu, Bill Clinton başbakanı devirmeye çalıştı. Bunu kendisi de itiraf etti.”söz konusu.

Yetkili, aynı zamanda “İçişlerimiz sakinleşene kadar (Netanyahu’nun) Beyaz Saray’a davet edilmeyeceği bize açıkça söylendi.”bilgileri verdi.
 

KAYNAK: SPUTNİK

hekimhan-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu